Instagram Taktikleri

Daha Önce Hiç Duymadığınız 6 Instagram Sırrı

Instagram çalışmalarınızı çok daha ileriye taşıyacak birçok önemli Instagram ipucusu mevcuttur. Markanıza bir hayli yardımcı olacak 6 Instagram sırrını, Instagram takipçi satın almanın en güvenilir adresi olan, instagram takipçi satın al hizmeti sağlayan InstaAVM olarak okuyucularıyla paylaşıyoruz.

1. Instagram captionlarına boşluk ve paragraf ekleyin

Geçen senenin Mayıs ayında Instagram’a gelen bir güncelleme sonucunda captionda boşluk bırakmak ve paragraf başı eklemek için kullandığımız eski yöntemler artık işe yaramamaya başladı. Çünkü Instagram capitonlara boşluk ve paragraf başı ekleme fonksiyonlarını kaldırdı. Fakat captionlarınızda boşluk bırakmanın başka yöntemleri de var!

Instagram öne çıkanlar ismi boş bırakma aşağıdaki yöntemler ile çok daha kolay bir durum. Sizler de instagram öne çıkanlar yazısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Captionlarınız arasında boşluk bırakmak ve paragraf başı eklemek mümkün. Fakat daha önceki gibi tamamen boşluklu olmayacaktır. Ama yine de bu yöntemi kullanarak captionlarınızı daha tertipli bir hale getirebilirsiniz. Açıklamalarınız arasında boşluk bırakmak için tek yapmanız gereken şey bir seri karakteri boşluk olarak kullanacağınız satır boyunca tekrarlamaktır. Örneğin takipçi satın alma, InstaAVM Instagram sayfasındaki açıklamaları daha okunabilir yapmak için paragraflar arasına “———————————“ karakterini ekliyor. Dilerseniz “____________________” karakterlerini de kullanabilirsiniz.

2. Instagram içeriklerinizi Pinterest’e pinleyin

Instagram içeriklerinizi doğrudan Pinterest’te pinleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yöntem sayesinde hem Instagram içeriklerinize daha iyi trafik çekebilirsiniz hem de iki farklı platformdan izleyici çekerek Instagram takipçi kitlenizi genişletebilirsiniz.

Instagram içeriğinizi Pinterest’te paylaşmak için şunları yapın:

 • Instagram’dan Pinterest’de pinlemek istediğiniz içeriğe gidin
 • Postun sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya dokunun
 • Paylaş butonuna gelin ve sonrasında “linki kopyala” seçeneğine dokunun
 • Pinterest profilinize gelin
 • Yeni pin eklemek için + işaretini seçin
 • “Kopyalanan link” ile pin etme seçeneğine dokunun

İşte bu kadar!

3. Instagram üzerinden e-satış yapın

Instagram size sadece bir tane kliklenebilir URL hakkı tanıyor. Bu sınır hiç de yeterli değil. Online alışveriş sitenize hedeflediğiniz trafiği çekmek için Linkin.bio’yu kullanmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Linkin.bio sayesinde istediğiniz her Instagram içeriğinize Later uygulaması yoluyla kliklenebilir bir link ekleyebilirsiniz. Böylece Instagram’daki müşterilerinizi doğru ürünlere ve sayfalara yönlendirmiş olursunuz. Linkin.bio’ya birden fazla website ve sayfa bağlamanız mümkün. Hem de bio linkinizi asla değiştirmeden. Linkin.bio aylık sadece 16 dolarlık bir ücrete sahiptir.

4. Instagram üzerinden özel konum oluşturun

Simply Measured tarafından yapılan bir araştırmaya göre konum etiketi olan paylaşımlarda çok daha fazla etkileşim oranı görülüyor. İşte bu yüzden markanız için özel konum etiketi oluşturmanızı öneriyoruz. Markanıza özel bir konum oluşturarak marka bilinirliğini artırabilirsiniz çünkü marka adınız, Instagram’da paylaştığınız içeriklerin önünde ve ortasında görünecektir.

Markanızın özel konumunu Instagram’a eklemek için bunları yapın:

 • Telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın
 • Check in butonuna dokunun

Bunu yapabilmek için Facebook uygulamasındaki konum hizmetlerinin açık olması gerekir. Eğer konum hizmetleri açık değilse ayarlar – hesap ayarları – konum sekmesine gelerek konum hizmetlerini aktif hale getirebilirsiniz.

 • Check in butonuna bastıktan sonra “Neredesiniz?” kutusuna markanıza eklemek istediğiniz özel konumu yazın
 • “Ekle” butonuna basarak konumunuzu oluşturun
 • Yeni konumunuz ile ilgili en uygun kategoriyi ekleyin

Bu kategorinin markanızın hizmet verdiği sektörle ilgili olması gerekir. Böylece arama sonuçlarında daha fazla çıkabilirsiniz.

 • Şehrinizi seçin, adresinizi ve posta kodunuzu ekleyin ve sonra “oluştur” butonuna dokunun

Özel konumunuzu oluşturduktan sonra Facebook sizi başka bir pencereye yönlendirecektir. Bu pencerede yeni oluşturduğunuz özel konumu kullanarak bir paylaşım yapabilirsiniz. Bu özel konumu Instagram’da da kullanmak için, Facebook üzerinden aynı konumla en az bir kez paylaşım yapmanız gerekiyor.

5. Instagram biyografinizi ortalayın ve boşluk ekleyin

Bazı hesapların biyografilerinin nasıl ortada olduğunu ya da boşluklara sahip olduğunu daha önce hiç merak ettiniz mi? Instagram biyografinizi dikkat çekici kılmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Ama en hızlı ve kolay yollarından biri biyografinize eklediğiniz yazıyı ortalamaktır. Böylece hem biyografinizin görsel çekiciliği artar hem de önemli anahtar kelimeleri daha da belirginleştirerek izleyicilerinizin bunları daha rahat okumasını sağlarsınız. Instagram biyografinizi ortalamak için tek yapmanız gereken şey yazı yazma esnasında metin öncesi ve sonrasında bir seri boşluk bırakmaktır.

Örnek: “      Güvenli alışveriş      “ gibi…

Biyografinizi ortalamak istiyorsanız Instagram biyografilerinde bulunan 160 karakter sınırlamasını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer biyografinize uzun bir metin ekleyecekseniz ortalamaktan vazgeçmek zorundasınız çünkü öbür türlü yazılara yer kalmaz.

Sonuçta güzel bir Instagram biyografisine sahip olmak istiyorsunuz ve bu amaca ulaşmak için yapabileceğiniz birçok şey var, yani biyografi ortalamak tek yöntem değil. Bu yüzden fazla metin ekleyecekseniz ortalayamıyorsunuz diye kendinizi üzmeyin. Zaten ortalanmış olan biyografiler Instagram’ın masaüstü versiyonunda pek iyi görünmüyor. Fakat ne olursa olsun eğer ortalanmış biyografinin görünüşünü beğeniyorsanız ve boşluklar da dahil olmak üzere biyografinizi 160 karaktere sığdırmayı başardıysanız, kesinlikle bu yöntemi denemenizi tavsiye ederiz.

6. Instagram içeriklerinizi websitenize embed edin

Instagram içeriklerinizi Pinterest’te pinlemeye benzer olarak websitenize ve blogunuza da embed ederek içeriklerinizin görünürlüğünü artırmanız mümkün. Sitenizi ya da blogunuzu ziyaret eden bir kişi Instagram’dan embed edilen içeriklerinize tıklayarak Instagram profilinize yönlendirilebilir. Bu yöntemle takipçi kitlenizi bile artırabilirsiniz. Ayrıca Instagram içeriklerinizi sitenize embed ederek onların ömrünü de artırmış olursunuz. Böylece günler hatta haftalar sonra bile o içeriklerden trafik ve etkileşim alabilirsiniz.

Siz bu 6 Instagram sırrını daha önce duydunuz mu? Yazıda bahsi geçen yöntemlerden hangilerini kullanıyorsunuz? Bizimle paylaşmak istediğiniz başka Instagram sırları var mı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Whatsapp Destek