Twitch Türkiye’de en çok izlenen yayıncılar, özellikle bilgisayar oyunu meraklıları tarafından yakından takip ediliyor. Türkiye’de her geçen gün daha fazla sayıda izleyici kitlesine ulaşmayı başaran Twitch platformunda en çok izlenen yayıncılar açıklandı. Gaming in Turkey tarafından yapılan araştırma raporunda en çok izlenen Twitch Türkiye yayıncıları listesi paylaşıldı. Bu listede yer alan yayıncılar, Twitch izleyicileri tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

  1.  Kaan “Elwind” Atıcı

Kaan “Elwind” Atıcı yayıncı olarak eskiden LoL oyuncusu olmasıyla tanınıyor. Platformda 838 binden fazla takipçisi bulunan Elwind, listenin 10. sırasında yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda anlık olarak maksimum 19.385 izlenme sayısına ulaşan Elwind, toplamda 42 milyon izlenme rakamıyla dikkat çekti.

  1.  Necati “zeoNNN” Akçay

Necati “zeoNNN” Akçay yayıncılık kariyerine çok uzun zamandır devam ediyor. LoL oyuncularından biri olarak bilinen Necati, geçtiğimiz yıllarda 963 bin takipçi sayısı elde etti ve listenin 9. sırasında yer aldı. Akçay ortalama bin 885 kişi tarafından izlenerek listede toplamda 51 milyon ilenme sayısına ulaşmasıyla beğeni topladı.

  1.  Pelin “Pqueen” Baynazoğlu

Pelin “Pqueen” Baynazoğlu yayıncılık kariyerinde ABB Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı yayınlarla da adından sık sık söz ettirdi. Pelin “Pqueen” Baynazoğlu, listede tek kadın yayıncı olmasıyla da beğeni topluyor. Verilere göre Pqueen 1.10 milyon takipçisi ile birlikte listenin 8. sırasına geçti. Geçen senelerde anlık 25 milyon izlenmeye ulaştı ve 744 bin takipçisi bulunuyor.

  1.  İslam “Rammus53” Ekşi

İslam “Rammus53” Ekşi yayıncılık kariyeri bu platformda sona erdi. Geçtiğimiz senelerde platformda 1.16 milyon takipçi sayısına ulaşan İslam, Twitch markası tarafından banlandı. İslam Ekli, yayıncılık kariyerine başka bir platformda devam ederken geçtiğimiz yıl 32 milyon izlenme rakamlarına ulaşmasıyla dikkat çekti.

  1.  Cem “Mithrain” Karakoç

Cem “Mithrain” Karakoç yayıncı olarak PUBG oyununun en sevilen simalarından biri oldu. Platformda en çok bu oyunla tanınan Cem, 1.42 milyon takipçi sayısı ile fenomenler arasında yer alıyor. En çok izlenen Twitch Türkiye yayıncıları listesinde 6. sıradan kendine yer bulan Cem geçtiğimiz yıllarda toplamda 80 milyon izlenme sayısına ulaştı. Yayıncıyı ortalama olarak 4 bin 400 kişi izledi.

  1.  Ahmet “Jahrein” Sonuç

Ahmet “Jahrein” Sonuç yayıncılık kariyerine ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Twitch Türkiye platformunun sevilen simalarından biri olan Jahrein, 1.53 milyon takipçisi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Listenin 5. sırasında yer alan Jahrein geçtiğimiz yıllarda 1032 saat yayın açmasıyla da ne kadar verimli bir yayıncı olduğunu cümle aleme gösterdi. Ünlü yayıncı bu yayınlarda toplamda 76 milyon izlenme sayısına ulaşırken dudak uçuklatacak rakamlarda para kazandı.

  1.  Cantuğ “UNLOST” Özsoy

Cantuğ “UNLOST” Özsoy yayıncı olarak adından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. Twitch Türkiye’nin en sevilen isimlerinden olan Unlost, FPS oyunlarındaki başarısıyla takipçilerini ekran başına topluyor. Unlost, 1.76 milyon takipçi sayısı ve 134 bin 901 kişi izlenmesiyle maksimum izleyici rekorunu kırdı.

  1.  Kemal Can “Kendine Müzisyen” Parlak

Kemal Can “Kendine Müzisyen” Parlak yayıncı olarak listenin 3. sırasında yer aldı ve 1.77 milyon takipçiye sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Geçen sene 711 bin takipçi daha kazanan yayıncının her yayını ortalama 13 bin 331 kişi tarafından an be an izleniyor.

  1.  Tuğkan “Elraenn” Gönültaş

Tuğkan “Elraenn” Gönültaş yayıncı olarak kısa sürede kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmandı. Elraenn sahip olduğu 1.94 milyon takipçi ile listenin 2. sırasında yer aldı.

  1.  Ferit “wtcN” Karakaya

Ferit “wtcN” Karakaya yayıncılık kariyerine uzun zamandır devam ediyor. Geçen sene 2.19 milyon takipçi ile Türkiye’nin en popüler yayıncısı oldu. Toplamda 97 milyon izlenme sayısı ile en çok izlenen Twitch Türkiye yayıncıları listesinin ilk sırasında yer aldı.