Neredeyse herkes sosyal platformlardaki en ünlü ve popüler isimleri biliyordur. Aslında hem doğrudan hem de dolaylı yollarla blogunuzu duyurmak ve trafiği blogunuza çekmek için katılabileceğiniz daha çok fazla sayıda sosyal ağ sitesi mevcuttur.

Bazı sosyal platformlar dünya genelinde popülerlik kazanmışken, geri kalanlar dünyanın belirli kesimlerince benimsenmiştir veya çok niş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir.

Yeni insanlarla tanışmak, farklı diyaloglara katılmak ve takipçi kitlenizi geliştirip blogunuzu duyurmak için katılabileceğiniz diğer sosyal medya platformlarını öğrenmek için, en iyi Instagram takipçi satış sitesi InstaAVM’nin yazısını okumaya devam edin.

Facebook

Dünya genelinde 1.5 milyar aylık aktif kullanıcısı ile Facebook en popüler sosyal medya platformudur. Facebook sayesinde hem aile ve arkadaşlarınıza bağlanabilir hem de blogunuzun linklerini paylaşabilirsiniz. Tüm bunları söylemişken blog linkinizi Facebook profilinize eklemeyi unutmamanızı da önemle belirtmek isteriz.

LinkedIn

500 milyon kullanıcısıyla Microsoft tarafından yönetilen LinkedIn, iş kesimi için en popüler sosyal ağ sitesidir. LinkedIn, diğer profesyonel insanlarla networking yapmak ve blogunuzu duyurmak için harika bir sitedir.

Instagram

Instagram, blogunuzu duyurmak için başka bir harika sitedir. Çoğu ünlü ve markanın bir Instagram hesabı bulunmaktadır, bu yüzden blogunuzu burada duyurmak örneğin bir arkadaşlık sitesinde duyurmak kadar abes olmayacaktır.

Birçok sosyal medya sitesinde olduğu gibi Instagram da arkadaşlarınızın paylaştığı içerikleri görebileceğiniz bir sayfaya sahiptir. Hashtagler sayesinde kullanıcılar içeriklerinizi arayıp bulabilir. Bu da yeni insanları blogunuza çekmenin çok iyi bir yoludur.

MySpace

Son zamanlarda yeni çıkan ve çok daha fazla popülerlik kazanan sosyal medya sitelerinin artması sonucunda MySpace geçmişteki ününü kaybetmiş olabilir fakat online ortamda ücretsiz olarak blogunuzu duyurmak için başka bir iyi seçenektir.

Hatta özellikle müzisyenler için Myspace oldukça önemli bir site haline gelmiştir. Yani blogunuzun ana teması müzik veya eğlence ise diğer sitelere oranla Myspace üzerinden çok daha iyi trafik almanız mümkün.

Last.fm

Last.fm’de milyonlarca insan birbirleriyle iletişim kuruyor ve paylaşımlar yapıyor. Eğer müzik ile ilgili bir blogunuz varsa, blogunuzu duyurmak için katılabileceğiniz en mükemmel sosyal medya sitelerinden biri Last.fm’dir.

Twoo

Daha önce Netlog olarak bilinen Twoo; çoğunlukla Avrupa, Türkiye, Arap dünyası ve Kanada’nın Quebec (Kübek) eyaletinde bulunan milyonlarca kullanıcı kitlesine sahiptir. Twoo, lokalizasyon ve coğrafi hedefleme üzerine odaklanan bir site ki bu iki faktör bazı bloggerlar için fazlasıyla yararlı olabilir.

Twoo kullanımı ücretsiz olan bir sitedir. Fakat ücretli premium versiyonu da bulunduğu için ücretsiz kullanıcılar için birtakım sınırlar mevcuttur. Bu sınırlardan bazıları arasında bir gün içerisinde fazla sayıda insanla iletişim kuramamak ve mesajlarınızda “okundu/görüldü” raporlarını görememek yer alır.