Facebook video indirme nasıl yapılır sorusu kullanıcılar tarafından merak edilen noktalar arasında yer alır. Facebook video indirme işlemi ile hoşunuza giden bir içeriği telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirerek dilediğiniz zaman izleyebilir ya da kullanabilirsiniz.

Facebook’tan Video İndirme Yapılabilir Mi?

Facebook kullanıcıları gün içinde sayısız video erişimine sahiptir. Bunlar arasından özellikle ilgi çeken videolar olursa indirme yapılabilir. Facebook video indirme hakkında bilgilendirme şöyledir:

  • Platform üzerinden indirilmek istenen videonun herkese açık şekilde oluşturulmuş olması gerekir.
  • Facebook video indirmeleri için Android, Mac, Windows tabanlı cihazlar direkt olarak indirme başlatabilir. Fakat iOS tabanlı iPhone cihazlar ise üçüncü bir uygulama ile indirme başlatabilir. Bu noktada ihtiyaç duyulan uygulamanın ismi MyMedia’dır.
  • Mevcut bir videoyu kaybetmemeniz için bir diğer seçenek ise videonun sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayarak “kaydet” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Bu adım sonrasında video indirme işlemi gerçekleşmez. Meydana gelen sadece medyanın daha sonra izlenmek için tekrar kaydedildiğidir.

Facebook Videosu Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Facebook video indirme için öncelikle URL bilgisine ihtiyaç duyulur. Bunun ardından URL kopyalanarak yeni bir tarayıcı sekmesine yapıştırılır. URL’nin “www” bölümü silinerek “mbasic” yazılması gerekir. Bu işlem ardından takip edilmesi gereken Facebook videosu indirme işlemleri şu şekildedir:

  • Bilgisayar tarayıcınız aracılığı ile Facebook hesabınıza giriş yapınız. İndirmek istediğiniz videoyu oynatınız.
  • Videonun ayarları bölümünde URL erişim seçeneği yer alır. Bu alandan mevcut URL bilgisi elde edilerek ek bir tarayıcı bölümüne geçilir. Tarayıcı üzerinde video bilgisi ile ilgili değişiklik yapılması ardından “enter” tuşu ile birlikte yeni sayfaya geçiniz.
  • Facebook video indirme linkine tıklayınız.
  • Yönlendirilen sayfada indirilmek istenen video seçilerek yeni bir sayfada video oynaması başlatılır.
  • Bu aşamada videoya sağ tıklayarak “videoyu farklı kaydet” seçeneği seçilmelidir.
  • Mevcut videonun ismi ve indirilmek istenen hedef bilgisi girilerek “kaydet” tuşu üzerinden işlem tamamlanır.
  • Elde edilen Facebook videosunun rahat şekilde izlenmesi için MP4 uyumlu bir medya oynatıcısı kullanılabilir. Sık kullanılacak bir video ise her açma işleminde ayrı ayrı işlem yapmamak için VLC varsayılan olarak seçilebilir.

Tüm bu adımların takibi sonrasında Facebook video indirme gerçekleşir.