Instagram ad etiketinin nasıl paylaşılacağı, özellikle işletme hesapları için son derece önemlidir. Instagram, yeni kullanıcıları takip etmeyi basit hale getirmek ve kullanıcıların kendi profillerini kolayca paylaşabilmeleri için yeni özellikler kullanıma sunar.

Ad Etiketi özelliği, başka kullanıcıların paylaştığı ad etiketlerini doğrudan telefonun kamerasından veya galeriniz üzerinden okutarak kullanıcıların profillerini kolayca bulmanızı sağlar.  Kendi profilinizi paylaşmayı ve bu şekilde daha çok takipçiye erişmeyi kolaylaştıran bu özellik, beraberinde özelleştirmeler de içerir. Belli başlı birkaç kişiselleştirme alternatifiyle kendinize özel ad etiketinizi oluşturmanız mümkündür. Ayrıca, farklı platformlardaki arkadaşlarınız ve takipçilerinizle de bunu paylaşabilirsiniz.

 

Ad Etiketi Özelliğinin Paylaşımı

Ad etiketi özelliğinin paylaşımı, son derece basit adımlardan oluşur. İlk olarak, uygulamayı açtıktan sonra profilinizin olduğu panele gelmeniz gerekir. Sonrasında, sağ üst köşedeki üst üste 3 çizgiye dokunmanız yeterlidir. Bu kısımda açılan ikinci panelde, Ad Etiketi seçeneği yer alır. Bu kısma tıklarsanız, standart ayarlardaki isim etiketiniz ile karşılaşırsınız.

Ekrana dokunmanızın ardından, etiketin arka plan rengini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.  Birbirinden farklı renk seçeneği sunan bu kısımda, eğer renk kullanmak istemezseniz, sayfanın hemen üzerinde yer alan Renk yazısına tıklayarak İfade simgesi seçeneğine kolay şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Instagram Ad Etiketi Özelliğini Aktifleştirme

Instagram ad etiketi özelliğini aktifleştirme, ekrana dokunduğunuzda gerçekleşir. Ekrana dokunmanızın ardından, Instagram’ın emoji klavyesi otomatik şekilde açılır. Dilediğiniz emojiyi bu kısımdan rahatlıkla seçebilirsiniz.

Buna ek olarak, eğer isterseniz ekranın en üst kısmında yer alan İfade simgesi seçeneğine dokunursanız karşınıza Selfie paneli çıkar. Bu kısımda, yine beş farklı yüz filtresi arasından seçim yapıp kendi selfienizi oluşturabilirsiniz.

 

Instagram İsim Etiketi Arka Plan Yapma

Instagram isim etiketi için arka plana dönüştürmeniz mümkündür. Farklı plaformlarda yer alan videolardan, gerekli adımları ayrıntılı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Instagram isim etiketi arka plan hazırlamanızın ardından, ekranın sağ üst kısmında yer alan ok işaretine seçip dilediğiniz platformda isim etiketinizi paylaşabilmeniz mümkündür. İsterseniz bu isim etiketini galerinize de otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

İsim etiketi, özellikle markalar için profesyonel bir dokunuş olacaktır.