Instagram’da başkasının hikayesini kendi hikayende paylaşmak için öncelikle hesap sahibinin kişiyi etiketlemesi gerekir. Kişi etiketlendikten sonra mesajlar bölümünden bildirim alacaktır. Eğer bildirim gelmez ise etiketleme doğru yapılmamış demektir. Mesajlardan ya da hikaye paylaşan kişinin hikayesi üzerinde yer alan “bunu hikayende paylaş” yazısına tıklayarak paylaşım yapılabilir. Ancak bir hikayeye başka bir hesabı etiketlediğimiz zaman kullanıcı adının altında bir çizgi belirecektir. Bu çizgi belirmez ise etiketlemenin doğru yapılmamış demektir ve kişiye bildirim gitmez. Instagram’da başkasının hikayesini kendi hikayene eklemek için ekran görüntüsü de alınabilir.

Instagram’da Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram’da hikaye (story) paylaşımı yapmak için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunur. Kullanıcı kendi hesabında hikaye paylaşacak ise,

  • Instagram uygulaması açılmalı
  • Sağ üstte yer alan kare içindeki artı sembolüne tıklanmalı
  • Açılan pencerede gönderi, hikaye ve reels videosu seçenekleri ortaya çıkacak.
  • Hikaye kategorisi seçilmeli
  • Ardından anlık fotoğraf ya da video çekilebilir ya da ekranı yukarı kaldırarak (IOS için) telefon hafızasından görsel seçilebilir.
  • Ardından Hikayen ya da Yakın Arkadaşlar kategorisi seçilerek paylaşım yapılır.

Instagram’da Başkasının Hikayesi Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da başka kullanıcının hikayesini paylaşmak için iki alternatif yol bulunur. Bu yollar şu şekildedir:

  • Organik paylaşım
  • İnorganik paylaşım

Organik paylaşım için kişinin, hikayede etiketlenmesi gerekir. İnorganik paylaşım için ise kullanıcının paylaştığı hikayenin ekran görüntüsü alınarak normal hikaye biçiminde paylaşılmasıdır. Instagram’da başkasının hikayesini kendi hikayene eklemek için önerilen iki yöntem bu şekildedir.

Instagram’da Gizli Hesabın Hikayesi Paylaşılır Mı?

Instagram’da gizli hesabın hikayesini paylaşmak için yine etiketlenmiş olmak gerekir. Ancak etiketlemeyi yapan kişi ile etiketlenen kişinin Instagram’da takipleşmesi gerekir. Aksi takdirde hesap gizli olduğu için hikaye paylaşımı diğer hesaba gönderilmez.

Instagram’da Başkasının Gönderisi Hikaye Olarak Paylaşılır Mı?

Instagram’da başkasının gönderisini hikayede paylaşmak için hesabın gizli olmaması gerekir. Eğer gönderi sahibi hesap gizli ise gönderi hikaye olarak (başkası tarafından) paylaşılamaz. Gizli olmayan hesaplarda ise gönderinin altında yer alan üçgene tıklayarak “hikayeme ekle” seçeneği işaretlenmelidir. Bu işlemin ardından Instagram’da başkasının hikayesini kendi hikaye eklemek için adımlar tamamlanmış olur.