Zaman gerçekten de çok değişti. Artık kazanç elde etmek için bir iş kurmanıza gerek yok. Basit bir şekilde Instagram’a gelip hesap açarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

İnanması zor mu geliyor? Instagram’da ünlü olarak zengin olan ve bir daha başka bir işte çalışma ihtiyacı olmayan kişilerin varlığından haberiniz yok mu yoksa? Gerçekten inanılmaz ama doğru! Kullanımı tamamen ücretsiz olan Instagram uygulaması sayesinde birden fazla gelir kaynağı elde etmeniz mümkün.

Peki bunu başarmak için ne yapmanız gerekiyor? Kazancı bol olan ve tutkulu olduğunuz bir tema üzerine yoğunlaşıp bu tema etrafında bir topluluk kurmanız gerekiyor. Bu topluluğu kurmanız için InstaAVM’den yardım bile alabilirsiniz. %100 Türk ve aktif takipçileri müşteri memnuniyetine son derecede önem veren güvenli adres InstaAVM’den satın alabilirsiniz.

Instagram’dan para kazanmak kısa sürede hemen zengin olunacak bir yöntem değil. Fakat bu işe odaklanıp elinizden geldiğince çabalarsanız, Instagram’dan güzel bir gelir elde etme ve nefret ettiğiniz işi bırakma fırsatını yakalamanız mümkün.

Instagram’da Hangi Sektörü Seçmelisiniz?

Temanızı bulmaya ve para kazanmaya hazır mısınız? O zaman haydi işe koyulalım. İşte Instagram’da en fazla kazanç getiren nişler:

1. Sağlık ve Fitness

Sağlıklı bir yaşam için insanları sürekli bilgilendirmeye mi çalışıyorsunuz? Egzersiz yaptığınız zamanları dünyayla paylaşmak mı istiyorsunuz? Leziz sağlıklı yemek tariflerinizle insanları vegan olmaya mı davet ediyorsunuz? O zaman sağlık ve fitness kategorisi tam da size göre!

Ne düşündüğünüzü tahmin edebiliyoruz: “Ama herkes bu konularda paylaşım yapıyor zaten. Kazanç sağlamam için bu kategoride bana bir yer yok.” Bu şekilde düşünmeyin, bu düşüncelerin sizi kontrol etmesine sakın izin vermeyin. Pastadan pay almanız için her zaman size göre uygun bir fırsat elbette ki vardır.

Rekabetin fazla olduğu kategorilerin en büyük avantajı, pastadan size düşen pay ufacık olsa bile ciddi oranda para kazanma şansınızın olmasıdır. Zaten sağlık ve fitness zamanı olmayan sonsuz bir kategoridir. Çünkü insanlar her zaman için sağlıklı bir yaşam sürmenin ipuçlarını araştıracaktır. Veya kalçalarını ve göbeklerini nasıl eriteceğinin sırlarını sürekli öğrenmek isteyeceklerdir. Bunun sonu yoktur.

2. Güzellik

Kylie Jenner her seferinde yeni bir ürün çıkardığında bunu satın alacağım diye banka hesabınız boşalıyor mu? Arkadaşlarınız saç stilleri ve makyaj konusunda sürekli size mi danışıyor? YouTube’da güzellik ipuçlarını içeren videoları izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor musunuz?

Makyaj uzmanları ve saç stilistleri, ürün incelemeleri yaparak ve güzellik ipuçlarını paylaşarak tonlarca para kazanıyor. İsterseniz bunu siz de yapabilirsiniz! Rekabetin bu kadar fazla olduğu bir ortamda başarılı olmanın anahtarı kendinizi doğru bir şekilde ifade edebilmenizdir. Geleneksel sınırların dışına çıkın ve yararınıza kullanacağınız yepyeni ve benzersiz bir bakış açısı yakalayın.

Belki problemli bir cilde sahipsiniz ve aknelerin nasıl gizleneceğine dair birçok sır biliyorsunuz. Ya da bütçeye uygun yollarla zengin bir görünüme bürünmenin ipuçlarını biliyorsunuz. Yaratıcı olun. Belki de gelecekte en sevdiğiniz güzellik markalarının influencer listesine bile girebilirsiniz.

3. Gezi

Yeni yerler keşfetmeye bayılıyor musunuz? Aileniz ve arkadaşlarınız nasıl olduğunuzdan daha çok nerede olduğunuzu mu soruyor? Bir yandan para kazanırken diğer yandan da bagajınızı hazırlayıp dünyayı turlamanın hayallerini mi kuruyorsunuz?

2017 yılının en fazla aranan sorularından biri “gezi bloggerı nasıl olunur” ifadesiydi. Fakat herkes tam zamanlı bir blog yönetmek isteyecek diye bir durum söz konusu değildir. Fakat şanslısınız çünkü Instagram’daki yayın akışınız doğru oranda ilgi çekmeyi başarabilirse, gezmek için para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey gezi kategorisinin daha da detayına inmek. Örneğin; sırt çantalı gezi, lüks, aile, üniversite öğrencileri, yaşlı çiftler, millenialler, macera gezileri, yavaş gezi, kadınlar için tek gezi gibi… Ne kadar fazla detaya inerseniz o kadar çok dikkat çekme şansınız var demektir.

4. Kurumsal

Başarılı bir iş mi kurdunuz? Başkalarının kurduğu işlerde başarılı olmalarına yardımcı olacak ipuçlarını mı biliyorsunuz? İnsanlara yeni şeyler öğretme konusunda tutkulu musunuz?

Döviz kuru nasıl olursa olsun, ekstra para kazanmanın bir yolu varsa insanlar bundan haberdar olmak isterler. Kurumsal influencer olmanın en harika özelliklerinden biri Fortune 500 listesinde yer alan bir şirkete sahip olmak zorunda olmamanızdır. Tek yapmanız gereken şey, sizin konumunuza henüz gelemeyen kişilere yardımcı olacak bilgilere sahip olmanız ve bu bilgileri onlara öğretmenizdir.

En basitinden daha fazla takipçiye sahipseniz, az takipçisi olan kişilere ve markalara sizin takipçi sayınıza ulaşmalarında yardımcı olabilirsiniz ve böylece kurumsal amaçlarına ulaşmalarında etkili bir rol alabilirsiniz. Belki de Pinterest üzerinden tonlarca trafik almanın yollarını biliyorsunuz. Ya da belki de kazançlı bir çiftlik yönetmenin sırlarını bildiğiniz için çiftçilere yardımcı olma konusunda tutkulusunuz. Bir kişinin kurumsal amaçlarına ulaşmalarında yardımcı olduğunuz sürece bu kategoride büyük başarılar elde etmeniz mümkün.

5. Moda

Instagram’da hep #gününstili hashtaginde paylaşımlar mı yapıyorsunuz? Moda tavsiyeleri almak için arkadaşlarınız sürekli size mi geliyor? New York Moda Haftası’na davet edilmenin hayallerini mi kuruyorsunuz?

Moda kategorisinde başarılı olmanın anahtarı, sizi diğerlerinden ayıran özelliklerin neler olduğunu çok iyi bilmenizdir. Belki sadece vegan dostu markalara yoğunlaşıyorsunuz. Belki de ucuz kıyafetleri alıp üzerlerinde çalışarak zengin moda tasarımları yapıyorsunuz.

Başarılı bir moda influenceri olmak için basmakalıp düşüncelerle kendinizi sınırlamak zorunda değilsiniz. Kıvrımlarınızı konuşturun, doğal saçlarınızı sergileyin ya da kendinizle ilgili neyi seviyorsanız gururla sunun. Kendinizi severek sizinle aynı fikirleri paylaşan kişilerin dikkatini çekin.

Instagram’dan para kazanmak için size sunduğumuz bu kazançlı 5 kategoriden hangisini seçeceksiniz? Ya da zaten bu kategorilerden birinde paylaşım yapıyor musunuz? Instagram’da para kazanmanızda ne kadar yardımcı oluyor? InstaAVM ekibi ve okuyucuları deneyimlerinizi bekliyor.