Instagram’da takibi bırakan hesapları öğrenmek için kullanılan birçok yöntem bulunur. Bu yöntemlerden en sık tercih edilen ve en güvenli yöntem kişinin kendi takip ettikleri ve takipçilerinin yer aldığı listelerin düzenli olarak kontrol edilmesidir. Takipçi sayısı az olan Instagram profillerinde ya da gizli profillerde bunu yapmak çok daha kolay olmasına rağmen yüksek takipçili profillerde işe yarayan bir yöntem değildir. Bu neden ile de özellikle yüksek takipçi sayııs olan profiller, takibi bırakanları öğrenmek için farklı mobil uygulama ve internet sitelerini tercih eder. Instagram’da takip etmeyen hesapları görmek için kullanılan iki yöntem bu şekildedir.

Instagram Takipçi Sayısı Neyi İfade Eder?

Instagram takipçi sayısı bir Instagram profilinin kaç Instagram profili tarafından takip edildiğini gösteren sayısal veridir. Aynı başlığın yanında takip edilen profil sayısını gösteren ayrı bir kategori daha yer alır. Bu sayısal veriler özellikle günümüzde oldukça değerli kabul edilir. Yeni nesil medyacılık ve meslek alanları arasında Instagram’dan gelir elde etmek popüler bir hale gelmiştir. Özellikle gençlerin kendi işlerini kurmaları ve kendi gelirlerini kazanmaları noktasında Instagram ve benzeri sosyal medya araçları etkileşim sayısını önemser. Etkileşim sayısı ise takipçi sayısı ile paralel bir gelişim gösterir. Bu neden ile de takipçi sayısı fazla olan kişiler daha çok profile ulaşma noktasında sorun yaşamazlar.

Instagram’da Biriyle Takipleşildiği Nasıl Anlaşılır?  

Instagram’da karşılıklı takip edilip edilmediğini öğrenmek isteyen bir profil, bunu öğrenmek için ilgili profilin sayfasına girebilir. Burada kişinin profiline girerek takip ettiklerine bakılabilir. Takip edilenler arasında ilgili hesabın adı yer alıyor ise bu noktada karşılıklı takip söz konusudur. Kişinin sayfasına girmeden, kendinize ait takip edilenler ve takip edenler listesinden de kontrol edilmesi mümkündür. Instagram’da takipleşildiğini anlamak isteyen eğer 3. Bir profil ise bu durumda merak edilen profillerden en az birinin açık olması gerekir. Instagram’da takip etmeyen hesapları görmek için istenir ise uygulamalar da tercih edilebilir.

Instagram’da Takip Etmeyen Hesap Nasıl Bulunur?

Instagram’da takip etmeyen hesabı bulmak için kişinin takip ettiklerine bakmak yeterlidir. Takip etmeyen hesabı bulmak için bir başkasının profiline girmeye gerek kalmadan buradan güvenle işlem yapılabilir. Instagram’da kimler tarafından takip edilip edilmediğini görmek isteyenler kendi takip listelerini karşılaştırmalı olarak kullanabilir. Doğrudan takip edip etmediği merak edilen profilin sayfasına girmek de mümkündür. Profil eğer gizli ise ve gönderileri göremiyorsanız profili sizin takip etmediğiniz anlamına gelir. Profil eğer gizliyse ve sizi takip ediyorsa “sen de onu takip et” yazısı ile karşılaşılır.

Instagram’da Takibi Bırakanları Gösteren Uygulamalar Nelerdir?

Instagram’da takibi bırakanları söyleyen app ve internet sitelerinin sayısı oldukça fazladır. Bu siteleri tercih ederken güvenlik unsurlarına dikkat etmek gerekir. Mümkün ise tercih edilecek olan uygulamanın kullanıcı yorumları mutlaka incelenmelidir. Birçok uygulama, kişilerin instagram giriş bilgilerini alarak profillerini kilitleyebiliyor. Bu tarz problemler yaşamamak adına güvenli site ve uygulamaların tercih edilmesi tavsiye edilir.

Report Pro Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Report pro ile takibi bırakanları öğrenmek mümkündür. Report Pro güvenilir bir kaynaktır ve sadece IOS kullanan kişilerin erişimine açıktır. Uygulamayı indirmek için Apple Store’yi kullanmak gerekir. Giriş yapıldıktan sonra uygulama güvenle kullanılabilir.

Follow Meter Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Follow Meter ile takibi bırakanları görmek güvenli bir tercihtir. Bu uygulama sadece Android cihazlar için yaratılmış bir uygulamadır. IOS kullanıcıları Follow Meter’i kullanamaz. Instagram’da takip etmeyen hesapları görmek isteyen Android işletim sistemine sahip kullanıcılar akıllı cihazlarına uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirler.