Tiktok pro hesap özellikleri Instagram’daki işletme hesabı ile paralel özelliklerdir. Tiktok kullanıcıları özel profil yerine işletme profilini tercih etmek istedikleri zaman Tiktok Pro hesaba geçiş yapmaları gerekir. Tiktok pro hesap kullanıcıları diledikleri takdirde kişisel hesaplarına geri dönebilirler. Pro hesap kullanan kişiler, farklı avantajlardan da yararlanmak için fırsat bulabilirler. Pro hesap ve kişisel hesabın birbirinden farklı özellikleri vardır. Pro hesaba geçiş yaparken verilmesi gereken ek bilgiler bulunur. Bu bilgiler verildiğinde pro hesaba geçiş süreci tiktok tarafından incelenecek ve değerlendirmenin ardından hesap hızlıca pro hesaba yükselecektir. Tiktok pro hesap özellikle tiktok üzerinden gelir elde etmeyi düşünenlerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Tiktok Pro Hesap Nasıl Oluşturulur?

Tiktok hesaba geçiş yapmak isteyen kişilerin hali hazırda bir tiktok profilleri olması gerekir. Kişi ya da kurum, kuruluş veya işletme ilk kez tiktok hesabı açacak ise üyelik esnasında direkt pro hesap açabilir. Var olan hesabı pro hesaba yükseltmek isteyenlerin izlemesi gereken adımlar ise şunlardır:

 • Hesap ayarlarının açılması
 • Menüden hesabımı yönet başlığının seçilmesi
 • Pro hesaba geç yazısına basılması
 • Pro hesabı al yazısının onaylanması
 • Analiz sayfasının onaylanması
 • Yeni pro hesabın hangi kategoriler altında içerik ürettiğinin / üreteceğinin seçilmesi
 • Pro hesabın onaylanması

Bu işlemin ardından pro hesap kolaylıkla alınmış olacak.

Tiktok Pro Hesap Ücretli Mi?

Tiktok pro hesap ücreti yoktur. Pro hesap ücretsiz bir tiktok kategorisidir. Bu kategori için hesap sahiplerinin herhangi bir ücret ödemesine, ödeme bilgisi girmesine gerek yoktur. Kredi kartı bilgileri talep ediliyor ise doğru uygulama üzerinden ya da doğru tiktok adresi üzerinden işlem yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerekir. Tiktok hesap türü değiştirme işlemlerinden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu neden ile de kişilerin kredi kartı ya da banka kartı gibi bilgileri sisteme girmesine gerek yoktur. Tiktok pro hesap hem ücretsizdir hem de herhangi bir kullanım süresi kısıtlaması bulunmaz.

Tiktok Pro Hesap Avantajları Nelerdir?

Tİktok pro hesabın avantajları arasında daha çok özelliğin kullanıcıya sunulması yer alır. Profilini analiz etmek isteyen ve takipçi kitlesini daha yakından tanımak isteyen kişiler için tiktok pro hesap daha uygundur. Kişisel hesaplarda, analiz özelliği bulunmaz ve bu neden ile kişi takipçilerinin de yaş ve cinsiyet gibi demografik özelliklerini öğrenmek için Pro hesaba geçebilir. Pro hesaba geçiş yapıldığında kazanılan avantajlar şu şekildedir:

 • Takipçi analizi
 • Puan yükseltme avantajı
 • Reklam alma ve lansman
 • Reklam verme
 • Profil için içerik kategorisi belirleme
 • İstatistiki bilgilere ulaşma
 • Beğeni analizi
 • Etkileşim analizi

Tiktok pro hesaba geçiş yapıldığı zaman kazanılan avantaj ve özellikler arasında yer alır. Profesyonel hesaba geçiş yapmak isteyen kişiler kolayca geçiş yapabilir.

Tiktok Pro Hesaptan Nasıl Çıkış Yapılır?

Tiktok pro hesaptan çıkış yapmak için hesaba geçiş yapma aşamalarının tekrar edilmesi gerekir. Ayarlar bölümündne hesap ayarlarına ulaşılması ve ardından kişisel hesaba geç başlığının seçilmesi ile pro hesaptan çıkış yapılır. Sürekli olarak pro hesap ve kişisel hesap arasında bir geçiş yapılmaması önerilir. Kişiler uzun vadeli kullanım amacı taşımalı ve geçtikleri hesabı verimli kullanmaları etkileşim sayısını arttırır.

Tiktok Pro Hesap Nasıl Kullanılır?

Tiktok pro hesap kullanımı oldukça basittir. Kişisel hesap nasıl kullanılıyor ve içerik nasıl üretiliyor ise aynı aşamalara devam edilebilir. Buradaki tek fark reklam vererek daha çok kişiye ulaşmaktır. Reklam vererek daha çok kişiye ulaşmak için tiktok pro hesap kullanılabilir. Tiktok pro hesap ayrıca hedef kitleye ulaşma noktasında da avantaj yaratır.