Tiktok sponsorlu reklam vermek isteyenlerin izlemesi gereken ilk adım kampanya oluşturmak olmalıdır. Kampanya oluşturulduğunda içerik hazırlama ve içerik planlama aşamalarında kişinin sponsorlu içerik ayarlarını da düzenlemesi gerekir. Tiktok içerisinde reklam vermek için reklam hesabına geçmek ilk aşamadır. Reklam hesabına kaydını yaptıran her Tiktok kullanıcısı rahatlıkla reklam verebilir ve reklam avantajlarından yararlanabilir. Tiktok reklamının eğer sponsorlu olması isteniyor ise bu durumda reklam ayarlarının sponsorlu olarak değiştirilmesi gerekir.

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

Tiktok reklam verme yöntemi için genellikle Tanıt özelliğini kullanır. Tanıt veya bir diğer adı ile Tanıtım özelliği oldukça kullanışlıdır. Tanıt özelliği ile reklam vermek daha kolay ve basit bir hale gelir. Tiktok’ta Tanıt haricinde reklam vermek isteyenler ise sponsorlu içerikler hazırlayabilir. Sponsorlu içerikler ile hem kampanya hazırlanması hem de reklam verilmesi girift bir şekilde izleyiciye sunulur. Tiktok’ta reklam vermek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Tiktok hesabı açmak
  • Reklam hesabına kaydolmak
  • Kampanya başlatmak
  • Kampanya özelliklerini belirlemek
  • Bütçe seçmek
  • Reklam süresi ve içeriği gibi planla aşamasına geçmek
  • Bütçe ve reklam süresini belirlemek
  • Hedef kitleyi belirlemek
  • Reklamı tasarlamak
  • Reklamı onaylamak

Tiktok’ta reklam vermek isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlardır.

Tiktok’ta Reklamları Nelerdir?

TikTok Brand Takeover bir reklam türüdür ve TikTok kullanıcılarına sunulur. Tiktok’un resmi reklam servisleri arasında yer alan bu kategori ile 5 saniyelik videoları reklam haline getirmek mümkündür. Tiktok’un birçok reklam metodu ve kategorisi bulunur. Fiyat ve içerik olarak kişiler kendilerine en uygun olanı seçerek TikTok içerisinde reklam verebilirler. TikTok reklam vermek isteyen kişilere bütçelerine uygun seçenek sunar. Kişiler istedikleri TikTok reklamını kolay ve hızlı bir şekilde verebilirler. Bu noktada TikTok güvenilir bir yapıya sahiptir ve reklam kategorilerinde vaat edilen tüm özelikleri kullanıcıya sunar.

TikTok Tanıt Özelliği Nedir?

TikTok tanıt ile reklam vermek birçok TikTok kullanıcısının tercihidir. TikTok üzerinden sponsorlu içerik çıkarak hem kitleyi arttırmak hem de sponsoru öne çıkarmak mümkündür. Tiktok’un sunduğu tanıt özelliği ilgili hesabı ve / veya içeriği daha fazla kişiye ulaştırmak için tasarlanmıştır. Bu tasarı neticesinde ise takipçi, beğeni ve izlenme oranlarının paralel olarak arttırılması da mümkündür. TikTok tanıt özelliğinden yararlanmak ve videoların izlenme sayısını arttırmak için sponsorlu reklam almak gerekir.

TikTok Tanıt Özelliği İşe Yarar Mı?

TikTok tanıt özelliği tüm TikTok kullanıcılarının kullanabileceği bir özelliktir. Kullanılan hesap ister kişisel isterse de pro hesap olsun fark etmeksizin herkes tanıt özelliğinden yararlanabilir. Tanıt özelliği ile kişi isterse profilini isterse de seçeceği içeriğe reklam alabilir. Tanıt özelliği TikTok tarafından tüm kullanıcılara sunulan bir kampanya modelidir. Bu kampanya modeli ile kişiler daha çok kişiye ulaşabilir ve etkileşim oranını arttırabilir. TikTok tanıt özelliğinden yararlanmak için kişilerin TikTok hesabı olması yeterlidir.

Tiktom Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok reklam hesabı açmak için izlenmesi gereken adımlar oldukça kolaydır. Saniyeler içerisinde reklam hesabı açılarak sponsorlu içerik hazırlanabilir. Tiktok ayarlar bölümünden reklam hesabına geçiş yapılması ve bu hesap üzerinden reklam ayarlarının düzenlenmesi gerekir. Sponsorlu reklam hazırlamak isteyen kişiler bu içeriklerini ve daha fazlasını reklam ayarları sekmesinden düzenler ve günceller. Tiktok reklam ücreti için sadece alt limit belirlemiştir. Üst limit ise tiktok kullanıcısının belirlemesi için esnek bırakılmıştır. Tiktok’ta reklam vermek için en az 5 Türk lirası ödemek gerekir. Tiktok reklamlarında kişi kendi bütçesine uygun miktarı kendisi belirleyebilir.