Tiktok’ta nasıl hediye alınabileceği konusu, uygulamanın sıkı kullanıcıları tarafından merak edilir. Milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde bulunduran Tiktok uygulamasının birçok farklı özelliği bulunur. Bunlardan biri de ilgi çekici hediyelerdir. Bu hediyeleri kazanmak için uygulamada bazı kriterler bulunur.

Bu yazımızda sizler için hediye konusuna açıklık getirdik. Tiktok’ta nasıl hediye alabileceğiniz konusunda aklınıza takılan birçok farklı soruya cevap aradık.  TikTok’ta canlı yayın açmanızın ardından, sanal hediyeler alma özelliğiniz de otomatik şekilde açılmış olur. Bunun için 1.000 takipçi sayısına ulaşmış olmanız bir kriter olarak karşınıza çıkar. Canlı yayınınız sırasında takipçileriniz, diledikleri takdirde size hediye yollayabilir. Bu hediyeler sizin hesabınızda elmasa dönüşür.

Tiktok Hediyeleri Almak İçin Neye İhtiyaç Var?

TikTok hediyeleri almak için ihtiyacınız olan ilk şey, TİkTok coin’lerine sahip olmaktır. Jetonlar farklı paketler halinde sizlere sunulur. Bu paketleri Google ya da Apple hizmetlerindeki farklı ödeme seçeneklerinden birini kullanarak satın almanız mümkündür.

Satın alma sonunda jetonlar TikTok hesabınıza otomatik şekilde aktarılır. Bu şekilde hediye satın almaya başlayabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak detaylı inceleme yapmak isteyenler, aynı zamanda Tiktok üzerinden de bilgi alabilir.

Tiktok Canlı Yayını Açmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Birçok kişi TikTok canlı yayınının açılmadığı ya da ‘TikTok’ta canlı yayın seçeneğinin olmadığı konusunda şikâyette bulunur. Oysa canlı yayın açabilmeniz için gereken takipçi sınırı bulunur.

TikTok üzerinde canlı yayın yapabilmek için en az 1.000 takipçiye sahip olmanız gerekir. 1.000 takipçi ve üzerine çıkıldığında, video paylaşım ekranınızda Live yani canlı yayın sekmesini görebilirsiniz.  Eğer 1.000 takipçiniz yoksa uygulama sadece video paylaşımı yapmanıza imkan tanır.

Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

TikTok üzerinden canlı yayın yapabilmek için bahsi geçen şartları sağlamanız gerekir. Bu şartları sağladığınız takdirde, Tiktok’ta canlı yayın açmak için şu adımları izlemelisiniz:

  • Öncelikle TikTok uygulamasından kendi hesabınıza giriş yapın.
  • Ekranın alt orta kısmında yer alan artı işaretine tıklayın.
  • Kaydetme seçeneğinin yanında bulunan, Canlı kısmına dokunun.
  • Canlı yayınınıza başlık bulun. Ardından, başlatmak için Canlı Yayına Geç butonuna tıklayın.