Whatsapp görüntülü konuşmayı kaydetmek isteyenlerin kullanabileceği farklı aplikasyonlar ve telefon özellikleri bulunur. Bu özellikleri kullanarak kişiler whatsapp görüntü konuşmalarını kaydedebilir. Eğer kendi seslerini de kaydetmek istiyorlar ise bu durumda özellik ayarlarında değişiklik yapmaları gerekebilir. Whatsapp görüntülü aramayı kaydetmek isteyenler, bu kayıt esnasında Kişisel Verilerin Korunması Kanuna tabi olduklarını unutmamalıdır. Karşı taraf veya tarafların izni olmadan bir konuşmayı kayıt altına almak suç unsuru niteliği taşıyabilir. Bu neden ile de görüntülü aramayı kaydetme gibi seçenekler değerlendirirken kişisel hayatın gizliliğine de özen göstermek gerekir.

Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp görüntülü arama yapmak için izlenmesi gereken adımlar bulunur. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Whatsapp uygulamasının açılması
  • Görüntülü aranacak kişinin sohbet sayfasına girilmesi
  • Sağ üst bölümde yer alan kamera ve mikrofon sembollerinden görüntülü konuşmak için kameraya basılması

Kamera sembolüne basıldıktan sonra kişi için görüntülü arama talebi gönderilecektir. Eğer kişi aramayı kabul eder ise ekrana görüntüsü gelecektir. Arama esnasında ses ve görüntü kapatma gibi ayarlar ise bu arama ekranı üzerinden yapılır.

Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kaydedilir?

Whatsapp görüntülü sohbeti kaydetmek isteyenler telefonlarının ekran videosu kaydetme özelliğini kullanabilir. Bu özellik Iphone kullanıcıları için vardır ancak Android için dış uygulama kullanılması gerekebilir. Telefonunda ekran videosu kaydetme özelliği olan kişiler, görüntülü konuşma başlamadan önce ya da konuşma esnasında kayıt başlatabilirler. Kaydı sonlandır denildiği zaman ise görsellere video olarak görüntülü konuşma kaydedilecektir. Whatsapp görüntülü aramayı kaydetmek için izlenebilecek en kolay yöntemlerden biridir.

Whatsapp Görüntülü Arama Kaydetme Uygulamaları Nelerdir?

Whatsapp görüntülü aramayı kaydeden uygulamalara vardır ve bu uygulamalar ile hem görüntüyü hem de sesi kaydetmek kolay bir hale gelir. Whatsapp aracılığı ile yapılan görüntüyü aramayı kaydetmek isteyenlerin kullanabileceği program ve mobil uygulamalar şunlardır:

  • DU Recorder / DU Kaydedici
  • V Recorder
  • AZ Screen Recorder

Uygulamaları aracılığı ile görüntü kaydedilebilir. Bu mobil uygulamalar daha çok Android işletim sistemine sahip cihazlar için önerilir. Iphone’de whatsapp görüntülü aramayı kaydetmek ekran videosu ile herhangi bir uygulama indirmeden yapılabilir.