Whatsapp müzik dosyası göndermek isteyen kişilere bazen hata verebiliyor. Özellikle Android cihazlarda Whatsapp kullanılıyor ise bu durumda müzik gönderememe problemi sıkça karşılaşılıyor. Whatsapp’ta müzik göndermek isteyen kişiler bunu link olarak ya da ses dosyası olarak karşıdaki kişi ile paylaşabilir. Ses dosyası olarak paylaşırken hata veriyor ise bu durumda ya dosya boyutu küçültülmeli ya da drive, mail ve diğer seçenekler üzerinden gönderim yapılmalıdır. Whatsapp üzerinden gönderilen tüm doküman ve dosyaların kalitesi düşmektedir. Bu neden ile de bazı durumlarda whatsapp müzik gönderme esnasında problemler ile karşılaşılmaktadır.

Whatsapp Müzik Gönderme Sorununun Çözümü Nedir?

Whatsapp ses dosyası gönderme problemi yaşayan kişiler genellikle Android cihaz üzerinden whatsapp uygulamasını kullananlardır. Whatsapp ses dosyasını gönderme esnasında problem yaşanıyor ise güncellemelerin kontrol edilmesi de bir çözümdür. Güncel olmayan whatsapp uygulaması Android cihazlarda bu tarz problemlere neden olabiliyor. Whatsapp’ın içerisinde çok fazla dosya ve medya yüklü olduğu zamanlarda da uygulama tarafından aynı hata verilebiliyor. Bu durumda kullanıcıların güncellemelerine ve telefon ve uygulama belleklerine dikkat etmesi gerekir. Çerezler temizlendikten sonra whatsapp müzik dosyasını gönderilebilir.

Whatsapp’tan Hangi Dosyalar Gönderilir?

Whatsapp dosya iletme esnasında birtakım öneriler sunuyor. Çoğu dosya türünü destekleyen ve medya gönderimine de izin veren bir uygulama. Whatsapp üzerinden gönderilen dokümanlar şunlardır:

  • Fotoğraf
  • Video
  • Belge
  • Konum
  • Kişi
  • Ses dosyası

Whatsapp müzik gönderme özelliği ile de kullanıcılara alternatif sunar.

Whatsapp’tan Ses Dosyası Gönderilir Mi?

Whatsapp ses dosyası paylaşımı için kullancıılar isterler ise link paylaşabilecekleri gibi isterler ise de fotoğraf ve video gönderme menüsünden ses dosyasını da seçebilirler. Whatapp ses dosyasının paylaşımı için ayrıca doğrudan ses dosyasının paylaşım ayarlarından da whatsapp seçilebilir. Bu daha kolay bir seçenektir.

Whatsapp’ın Desteklediği Müzik Dosyası Türü Nedir?

Whatsapp ses dosyası desteğini MP3 ve MP4 olarak sınırlamıştır. Video ve ses gönderimine izin veren whatsapp aracılığı ile ses paylaşılabilir. Whatsapp üzerinden gönderilen bir sesin de bir başka whatsapp kullanıcısı ile paylaşılması mümkündür. Whatsapp müzik gönderme için de aynı seçenek geçerlidir.