Youtube ile iletişim kurmak isteyen kişilerin YouTube tarafından belirlenen kanalları kullanması gerekir. YouTube ile iletişim kurarken tercih edilebilecek kanallar şu şekildedir:

  • YouTube sosyal medya hesapları
  • YouTube kurumsal mail adresi
  • YouTube içerik üretici destek ekibi
  • YouTube ofisi

Youtube iletişime geçmek isteyen kişilerin bu kanallar ile kendisine ulaşmasına izin verir.

YouTube İçerik Üretici Destek Ekibi Nedir?

YouTube içerik üretici destek ekibi YouTube’de kanal sahibi olan ve aktif içerik üreten kişilere yöneliktir. YouTube’de kanal açarak kalına içerik yükleyen kişiler “İçerik Üretici Destek Ekibi” ile iletişim kurarak soru ve sorunlarını ekibe yöneltebilir.

YouTube İçerik Üretici Destek Ekibi ile Nasıl İletişime Geçilir?

Youtube içerik destek ekibi iletişim kurmak isteyenlerin en az 10 bin kanal görüntülemesi olmalıdır. 10 bin kanal görüntülemesi olan kişiler ekip ile iletişim kurmaya hak kazanır ve istedikleri gibi mail gönderebilirler. YouTube iletişim noktasında oldukça hassas davranan bir platformdur.

YouTube ile Yasal Destek için Nasıl İletişime Geçilir?

Youtube yasal destek için iletişime geçmek isteyen kişilere tek bir mail, faks numarası ve adres üzerinden destek olur. Yasal destek için iletişim kurmak isteyen kişiler legal@support.youtube.com adlı mail adresine e – posta gönderebilir. Bunun yanı sıra +1 650 872 85 13 numaralı faks adresine de dilekçe, belge, doküman, dosya gönderilebiliyor. Yasal destek için adres üzerinden iletişim kurulacak ise bu durumda Legal Support Youtube üzerinden iletişim kurulmalıdır.

YouTube Ofisi Nerede?

Youtube’nin ofisi Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Bruno’da YouTube ofisi bulunur. YouTube adres üzerinden iletişime geçileceği zaman 901 Cherry Avenue adresinin kullanmasını talep eder.

YouTube ile Sosyal Medya Üzerinden İletişime Geçilir Mi?

YouTube sosyal medya hesapları üzerinden direkt mesaj atılarak da YouTube ile iletişime geçilebilir. Bunun için YouTube’nin dikkatinin çekilebilmesi oldukça önemlidir. Gerek hikaye ve gönderilere etiketleme gerek ise de direkt mesaj (DM) aracılığı ile YouTube iletişimi sağlanabilir. Youtube’nin resmi kanalları üzerinden yetkililer ile iletişime geçilemediği takdirde Google yetkilerine de bağlanılabilir.